westbar
14 مرداد 1401 - 15:20

امام جمعه آبادان: بصیرت افزایی از آموزه‌های واقعه عاشورا است

آبادان - ایرنا - امام جمعه موقت آبادان گفت: بصیرت افزایی از آموزه‌های واقعه عاشورا باید بیشتر مورد توجه مبلغان و مداحان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی نجیبی در خطبه های این هفته نماز جمعه آبادان افزود: تحلیل واقعه عاشورا، بصیرت افزایی و توجه به مسائل روز از جمله فریضه امر معروف و نهی از منکر، توجه به مقوله جمعیت و  فرزندآوری و تسهیل در  امر ازدواج مورد تاکید مبلغان دینی است.

وی اظهار داشت: سخنرانان و مداحان همچنین به موارد عزت، کرامت، ایثار، توکل، شجاعت و رشادت در برابر ظلم و ستم که آیینه عاشورا است توجه و این مفاهیم را در مداحی‌ها و نوحه سرایی‌های خود ترسیم کنند.

امام جمعه موقت آبادان در ادامه با اشاره به وقوع سیل در کشور گفت: توسعه فعالیتهای آبخیزداری و آبخوان داری راهکار مهم مقابله با سیلاب است.

حجت الاسلام نجیبی در ادامه با اشاره به جهاد تبیبن گفت: دشمن ابتدا بدنبال تضعیف باورهای ما نسبت به دین، نظام و انقلاب است و سپس به سراغ خراب کردن تشخیص ها و محاسبات ما می آید تا به اراده امت اسلامی صربه بزند.

وی با بیان اینکه دشمن برای بی اعتماد کردن ما نسبت به نظام و اسلام برنامه ریزی کرده تا امیدمان نسبت به آینده از بین برود، افزود: دشمن در آخر بدنبال از بین رفتن اتحاد ایرانیان است ولی مردم اجازه نخواهند داد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536654