westbar
14 مرداد 1401 - 15:30

امام جمعه خلخال: خبرنگاری از شغل های ارزشمند و بسیار خطیر جامعه است

اردبیل-ایرنا- امام جمعه خلخال گفت: خبرنگاری از شغل های بسیار ارزشمند و در عین حال خطیر جامعه است و خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولین می توانند نقش بسیار مفید و موثری در حل مشکلات مردم و نارسایی‌های جامعه ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه های نماز جمعه امروز خلخال با تبریک و گرامیداشت هفدهم مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار فقید خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: امروزه با وجود توسعه امکانات رسانه ای و افزایش دسترسی مردم به اطلاعات ،همچنان جامعه نیازمند اطلاع رسانی مفید و موثر از سوی خبرنگاران و تلاشگران رسانه ای دلسوز و آگاه استـ

خطیب نماز جمعه خلخال با تقدیر از تلاشهای خبرنگاران گفت: خبرنگار نقش بسیار مفید و موثری در انتقال مشکلات و  مطالبات مردم داشته و به عنوان پل ارتباطی محکم بین مردم و مسئولین عمل می کنند از این جهت نقش خطیر خبرنگاران در حل معضلات و مشکلات اجتماعی بسیار روشن است.

حجت الاسلام اسدی اظهار داشت: خبرنگار با انتقاد سازنده می تواند برای حل مشکلات مردم و خواسته های جامعه مفید بوده و یا با انتشار اخبار مسموم  و مشوش همه تلاش های مسئولین دلسوز و تلاشگر نظام را زیر سوال ببرد. از این رو کار خبرنگاران ارزشمند و در عین حال بسیار خطیر و حساس است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از نحوه نگاه و برخورد ناپسند برخی از مدیران استان اظهار کرد: با گذشت چهار و نیم ماه از سال همچنان وضعیت پیشرفت پروژه ها و طرح های عمرانی خلخال ضعیف بوده و نیازمند تحرک بیشتر است.

امام جمعه خلخال گفت: با توجه به محدودیت فصل کاری انتظار است دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان برای اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی و طرح های در دست اجرای منطقه بیش از پیش تلاش کنند.

اسدی با بیان اینکه با وجود افزایش گرما در تابستان امسال خوشبختانه هیچ گونه قطعی برقی  در سطح کشور و استان اردبیل و شهرستان خلخال اتفاق نیفتاده است، این شرایط را نتیجه مدیریت مناسب دولت سیزدهم اعلام کرد و گفت: در حالی که شدت گرمای تابستان سال گذشته کمتر از امسال بود ولی قطعی برق بیداد می کرد.

امام جمعه خلخال از تلاش ها و پیگیری ها و زحمات دادستان عمومی و انقلاب خلخال در بحث جلوگیری از تضییع حقوق عامه و دفاع از منافع ملی و جلوگیری از هدر رفت و حیف و میل بیت المال  منطقه تقدیر کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از تلاش شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خلخال در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمران شهری از شهردار و اعضای شورا خواست برای تسهیل در تردد مردم در سطح معابر عمومی این شهر نسبت به افزایش سرعت طرح ها و پروژه ها اقدام و از طولانی شدن زمان اجرای طرح ها جدا پرهیز کنند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536689